Ana Sayfa | Site Ağacı | Arama  
   
Erzincan İl Halk Kütüphanesi
HALK KÜTÜPHANELERİ PROJELERİ

GERÇEKLEŞTİRİLMESİŞÜNÜLEN PROJELER
 

1- Kurumumuzda bulunan Nadir Eserlerin, dijital ortama aktarılması, sayısallaştırılması, yapılan eserlerin elektronik kitap (e-book) şekline dönüştürülmesi. Eserlere ait künyeler ile elektronik kitapların okuyucuya, kullandırılacak hale getirilmesi ve bu kütüphanenin, ELEKTRONİK KÜTÜPHANEYE dönüştürülmesi.
 

İŞİN TANIMI : Nadir Eserlerin, varak olarak dijital ortama aktarılması, sayısallaştırılması, yapılan eserlerin, elektronik kitap (e-book) şekline dönüştürülmesi.
 

İŞİN TANIMI : DIGIMAN ; Dijital Kitap Tarama Ünitesi.
 

2- Kütüphane hizmetinin tanımı, koleksiyon genişletilmesi, koleksiyonun kullanımının arttırılmasına yönelik, kullanıcı eğitimleri gibi ÇAĞDAŞ KÜTÜPHANE hizmetlerine öncelik vermek. Yani; Kütüphane koleksiyonlarının bilgi ve materyali kolaylıkla işleyip, güvenlik altına alarak, bunları kullanıcılara hızlı bir şekilde sunabilmek. Bunlar; Kütüphane Materyali Yönetim Sistemi kapsamı içerisindedir.

a)      Kitap, kaset, CD ve diğer materyaller için, GÜVENLİK BANTLARI
 

b)      Tüm kütüphane materyalleri (Basılı olan, olmayan) için ÇIKIŞ GÜVENLİK KABİNİ
 

c)      Güvenlik ve etkili Koleksiyon Yönetimi amacıyla, DİGİTAL TANIMLAMA SİSTEMİ

d)     İşlemleri kolaylaştırıp, kütüphane kullanıcılarına daha fazla vakit ayırabilmek ve kullanıcıların gizlilik haklarına daha saygılı, daha hızlı   kayıt (Kitap ödünç alma/geri verme) hizmeti ve daha gelişmiş self-servis imkanları sunan SELFCHECK SİSTEMİ

Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 2968 kez gösterilmiştir.